KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 13693171
nr 1369 3171
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsningar, 2 st, Del av svit. Signerad, numrerad 41/50. Etsning + handkolorering. Bladets mått: ca 50x40 cm, oramat löst blad
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 21 december 2020
kl 18:24:27
100 kr
200 kr
300 kr
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund